Jak stosować świece do masażu?

Masaż jest zabiegiem relaksacyjnym, na który decyduje się coraz większa liczba osób. Bardzo popularnym zabiegiem jest masaż z użyciem świecy. Nie każdy pewnie wie, na czym polega ten masaż i czy warto w ogóle z niego skorzystać?

Masaż relaksacyjny

Bardzo wiele osób jest zabieganych i zestresowanych. Ciężko jest czasami znaleźć czas dla siebie, a jednak warto wygospodarować go, aby móc się odprężyć i choć na chwilę zapomnieć o problemach dnia codziennego. Idealnym rozwiązaniem jest masaż relaksacyjny przy użyciu świec. Pozwala on ukoić nerwy i wyzwolić endorfiny, a dodatkowo taki zabieg ma wiele właściwości zdrowotnych. Zabieg można wykonać w profesjonalnym salonie masażu, choć w domowym zaciszu także można zrobić go w swobodnej atmosferze, ciszy i spokoju.

Świeca do masażu

Jeśli chodzi o świece do masażu, to największym zainteresowaniem cieszą się świece sojowe, które nie zawierają parafiny. Wosk użyty do produkcji takiej świecy jest w stu procentach naturalny, a do tego bezpieczny. Masaż przy użyciu świecy jest nie tylko kojący, ale także tworzy bardzo przyjemny klimat dla zmysłów. Świeca do masażu może być wzbogacona różnymi olejkami eterycznymi, które wykazują inne właściwości. Dzięki temu można wybierać spośród różnych zapachów i zdecydować się na świecę, która przyniesie określone efekty zdrowotne.

Jak używa się świecy do masażu?

Przede wszystkim na początku należy zapalić świecę i poczekać kilka minut, aby wosk się równomiernie rozpuścił. W tym czasie wydobywa się piękny zapach, który pozwala się zrelaksować. Można w tym momencie dodatkowo wykonać peeling ciała, gdyż gładką skórę znacznie łatwiej się masuje, a składniki odżywcze świecy do masażu wnikają głęboko w warstwy skóry. Gdy wosk się rozpuści, to należy go lekko schłodzić. Można odlać go do naczynia lub po prostu zgasić świecę. Po kilku chwilach wosk należy nanieść na dłonie lub ciało i rozpocząć masowanie. Podczas masażu należy wykonywać koliste ruchy i nie wolno masować skaleczeń czy zmian skórnych.

Zalety masażu świecą

Świeca do masażu jest doskonałym zamiennikiem olejków eterycznych. Wosk łagodzi bóle i napięcia mięśni. Doskonale także regeneruje skórę i pozwala pozbyć się stresu. Można również wzmocnić układ odpornościowy. Płynny wosk szybko się wchłania w skórę i nie pozostawia tłustych plam na ubraniach. Można wybierać spośród różnego rodzaju świec, które dopasowuje się do własnych upodobań. Świece do masażu można także wykonać samodzielnie w domu, dzięki temu można dobrać składniki wedle własnych potrzeb.