Dermokosmetyki – ratunek dla wymagającej skóry

Podrażniona i sucha skóra to w ostatnim czasie problem coraz większej ilości osób. Dolegliwości dermatologiczne mogą się pojawić zarówno z przyczyn zdrowotnych, takich jak atopowe zapalenie skóry i alergia, ale także z powodów wynikających z zanieczyszczonego powietrza lub stresu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firmy kosmetyczne stworzyły produkty, które są testowane pod kontrolą lekarską.

Kosmetyki dermatologiczne

Skóra ze skłonnością do egzemy może powodować szereg nieprzyjemnych objawów. Swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie, a nawet stan zapalny, to tylko niektóre z dolegliwości pacjentów borykających się z wrażliwą cerą. Aby odpowiednio dbać o delikatny naskórek, warto stosować kosmetyki, które będą uzupełniać lipidy, nawilżać, koić, chronić i regenerować. Dermokosmetyki la roche posay lipikar są przeznaczone dla skór szczególnie wymagających i wrażliwych, gdyż w ich składzie można znaleźć składniki aktywne, często opatentowane i dokładnie przebadane. Nie zawierają substancji zapachowych, są hipoalergiczne i łagodne. Seria lipikar zawiera w swoim składzie wodę termalną, znaną z wielu dobroczynnych właściwości.

Codzienna pielęgnacja wrażliwej skóry

Aby odpowiednio zatroszczyć się o swoją skórę, warto postawić na kosmetyki lipikar. Ich oferta jest bardzo bogata. Można wybierać spośród olejków i kremów myjących la roche lipikar – zarówno do twarzy, jak i do ciała – które łagodnie oczyszczą naskórek, nie pozbawiając go naturalnej bariery hydrolipidowej. Kolejnym krokiem powinno być nawilżenie i zabezpieczenie skóry. I tutaj z pomoca przychodzą mleczka, balsamy i kremy, również z serii lipikar. Warto wspomnieć, że wspomniane wyżej kosmetyki, ze względu na swój skład, mogą być stosowane zarówno przez osoby dorosłe, jak i dzieci.

Wartościowe składniki dermokosmetyków

Produkty marki la roche posay lipikar z Nowafarmacja.pl posiadają w swoim składzie tylko wartościowe komponenty. Należą do nich między innymi:

  • masło shea – przywracające hydrolipidową warstwę skóry
  • niacynamid – kojące i łagodzące uczucie swędzenia
  • aqua posae filiformis – opatentowany składnik, pozwalający na wydłużenie odstępów czasu pomiędzy nawrotami dokuczliwej suchości skóry

Chcąc prawidłowo zadbać o nadwrażliwą skórę, warto zastanowić się nad aktualną pielęgnacją swojego ciała. Drogeryjne kosmetyki kuszą i zachęcaja zapachem, bogatą szatą graficzną i niejednokrotnie ceną. Jednak nie spełnią one swej roli w przypadku bardzo suchej i problematycznej skóry.