babeczki

Jakie foremki do babeczek okażą się dobrym wyborem?

Babeczki i muffinki to jedne z najbardziej lubianych wypieków. Łatwość i szybkość ich przygotowania sprawiają, że stanowią świetne rozwiązanie na każdą okazję. Wyjątkowy wygląd i możliwość nadania im wielu smaków to bez wątpienia szczególnie cenione walory. Aby przygotowanie wypieków było przyjemne i nie sprawiało trudności, warto zdecydować się na odpowiednie foremki do babeczek. W tej kategorii odnaleźć można różne akcesoria. Które z nich okażą się korzystnym wyborem?

Wielorazowe formy do babeczek

Wśród akcesoriów do wypieku muffinek pojawiają się zarówno przedmioty wielokrotnego, jak i jednorazowego użytku. W pierwszej kategorii odnaleźć można formy metalowe i wykonane z silikonu. Z metalu tworzone są pojedyncze blachy, w których może znajdować się różna ilość gniazd na babeczki. To trwałe i łatwe do wyczyszczenia przedmioty. Wiele z nich można myć w zmywarce. Aby możliwe było wyjęcie gotowych słodkości z formy bez ich uszkodzenia, konieczne jest uprzednie wysmarowanie blachy tłuszczem. Można również włożyć do gniazd papierowe papilotki. Zaletą akcesoriów z silikonu jest brak konieczności przygotowywania i natłuszczania ich przed pieczeniem. Wyjmowanie gotowych muffinek nie stanowi w tym przypadku wyzwania.

Na jakie formy warto się zdecydować?

Wśród silikonowych foremek pojawiają się zarówno duże formy z gniazdami, jak i zestawy akcesoriów na pojedyncze babeczki. Zaletą tych drugich jest większa elastyczność jeśli chodzi o ilość sztuk. Muffinki można piec również w usztywnianych papierowych papilotkach. Klasyczne foremki z tej kategorii służą do wykładania modeli wielorazowych. Oferują za to wiele barw i wzorów. Więcej informacji na stronie: https://bokono.pl/pl/c/Foremki-do-babeczek-i-muffinek/86