zastawa sztućce

Ergonomiczny nóż do filetowania na prezent

Ergonomiczne noże do filetowania mogą okazać się doskonałym pomysłem na udany prezent. Są to bardzo praktyczne akcesoria kuchenne, które mogą okazać się bardzo przydatne przy przygotowywaniu wielu dań.

Idealne wyprofilowanie

Na prezent najlepiej sprawdzi się japoński nóż do filetowania (zobacz taki), który można kupić już od 60 zł. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem będą noże o długości 21 cm i grubości ostrza 3 mm. Dzięki takim rozmiarom bez problemu będzie można filetować nie tylko mięso rybne. Dla panów doskonałym wyborem może okazać się nóż myśliwski do filetowania ryb. Tego typu prezent będzie idealnym wyborem dla miłośników wędkarstwa.

Elegancki nóż w futerale

Na prezent najlepiej sprawdzi się nóż albo zestaw noży w eleganckim futerale. Praktycznie każdy renomowany producent oferuje gotowe noże w zestawach upominkowych, które wyróżniają się estetycznym opakowaniem. Godne polecenia są futerały wykonane z naturalnej skóry. Nieco tańszym rozwiązaniem jest oczywiście futerał wykonany ze skóry sztucznej, który można kupić już od 40 zł.

Porządna deska do filetowania

Dobry nóż do filetowania to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby dokupić porządną deskę do filetowania. Na prezent najlepiej sprawdzą się oryginalne deski w kształcie ryby, które można kupić od 40 zł. Elegancką deskę można wykorzystać także do podawania kawałków wędzonych ryb. Jest to doskonały dodatek dla osób, które często serwują sushi. Godne uwagi są oczywiście drewniane deski, które nie tępią noży. Pamiętać należy jedynie o tym, że drewniane deski do krojenia wymagają systematycznej pielęgnacji. Ciekawą alternatywą mogą okazać się deski szklane i kamienne, które z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą popularność. Największym atutem desek tego typu są rewelacyjne właściwości bakteriobójcze.