jod

Dlaczego warto suplementować jod?

Jod jest jednym z pierwiastków chemicznych, który jednocześnie spełnia niezwykle istotną rolę w w naszym organizmie. Nie da się bowiem ukryć, że obecnie żyjemy w mało sprzyjających czasach w odniesieniu do naszego zdrowia. Wzrastające zanieczyszczenie powietrza, czy ciągle oddziałujący na nas stres nie pozostaje obojętny dla naszego organizmu. Burze hormonalne czy braki odpowiednich substancji sprawiają, że z dnia na dzień nasze samopoczucie i stan zdrowia drastycznie się pogarsza. W wielu wypadkach, za taki stan rzeczy odpowiadają braki jodu. Wobec tego, jaką rolę spełnia on w naszym organizmie i w jakie formie można go suplementować?

Jod- za co odpowiada on w naszym organizmie?

jod

Jod-apteka to jedno z najczęściej wyszukiwanych zapytań. Wynika to z faktu, że coraz częściej przekonujemy się, za co odpowiada ten pierwiastek w naszym organizmie. To właśnie jod wpływa na pracę tarczycy, a jednocześnie doprowadza do ustabilizowania poziomu hormonów. Jod pozwala nam także zapobiegać wielu chorobom autoimmunologicznym, które właśnie mają swój początek w nieodpowiednim funkcjonowaniu tarczycy. Wobec tego jod-suplement jest zalecany tak naprawdę wszystkim z nas, a jego regularna suplementacja szybko doprowadzi do poprawy naszego samopoczucia i stanu zdrowia.

W jakiej formie suplementować jod?

Jod- suplementacja to szeroka kategoria produktowa. Przede wszystkim możemy zdecydować się na jod w tabletkach bez recepty lub na jod w płynie. Wiele osób jednak wybiera jod w tabletkach, ze względu na wygodę stosowania. Jod do picia może nie do końca przypaść nam do gustu, chociażby ze względu na swój specyficzny, często niezbyt przyjazny posmak. Jod tabletki to najwygodniejsza forma suplementacji tego pierwiastka zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Warto jednak pamiętać, że jeśli zdecydujemy się na suplementację jodu, musimy pilnować regularności stosowania kapsułek. Tylko i wyłącznie wtedy będziemy mogli zaobserwować wyraźne zmiany zarówno w odniesieniu do naszego samopoczucia jak i ogólnej kondycji.