chłodziarka

Chłodziarka do napojów- do zabudowy czy wolnostojąca?

Chłodziarka do napojów, szczególnie latem okazuje się urządzeniem prawdziwie niezbędnym. Nie jest tajemnicą, że obecnie na jej zakup decydują się nie tylko i wyłącznie lokale gastronomiczne, ale również coraz częściej możemy ją spotkać w gospodarstwach domowych. Na rynku obecnie dostępne są dwa rodzaje chłodziarek do napojów- wolnostojące i przeznaczone do zabudowy. Czym one się charakteryzują?

Chłodziarka do napojów wolnostojąca- charakterystyka

lodówka do napojówWarto rozpocząć od charakterystyki chłodziarki do napojów wolnostojącej. Zwykle ma ona optymalne i dość uniwersalne wymiary. Jeśli więc poszukujemy chłodziarki do napojów, która z powodzeniem zmieści się np. pod blatem kuchennym, a nawet i pod biurkiem, modele wolnostojące sprawdzą się idealnie. Warto jednak pamiętać o tym, ze urządzenie to musi posiadać:

  • zapewnioną odpowiednią wentylację- dzięki czemu będzie można rozproszyć ciepło emitowane przez chłodziarkę
  • około 15 centymetrów odstępu na górze od blatu
  • około 7 do 10 centymetrów wolnej przestrzeni po bokach

Chłodziarka do napojów do zabudowy- czym się charakteryzuje?

Chłodziarka do napojów może być również przeznaczona do zabudowy. Niemniej jednak wybór odpowiedniego urządzenia może okazać się nieco kłopotliwy. By dobrać chłodziarkę do napojów do zabudowy konieczne jest wykonanie niezbędnych pomiarów, a także wygospodarowanie odpowiedniej ilości miejsca, tak by urządzenie swobodnie zmieściło się w szafce. Urządzeniu, podobnie jak w poprzednim przypadku, należy również zapewnić odpowiedni dopływ powietrza i wolną przestrzeń. W ten sposób można zapobiec przegrzaniu się chłodziarki i zapewnić jej długą i bezawaryjną pracę. Warto zauważyć, że chłodziarki do napojów przeznaczone do zabudowy mogą mieć szklane drzwiczki, które pomogą wyeksponować jej zawartość lub mogą być one całkowicie zabudowane.

W sklepie technica dobra chłodziarka do napojów dostępna jest do zakupu online, co pozwoli zaoszczędzić nam niemało czasu na zakupy.