Zastosowanie wrotyczu pospolitego

Wrotycz pospolity jest bardzo popularną rośliną, którą można znaleźć w bardzo wielu miejscach. Warto poznać jego unikalne właściwości.

Wrotycz na kleszcze
Wrotycz pospolity jest rośliną, która ma bardzo korzystne właściwości w zwalczaniu kleszczy, a także innych robaków. Obecnie wrotycz polecany jest jedynie do stosowania miejscowego, ponieważ w swoim składzie zawiera toksycznie działający olejek eteryczny. Zapach tej rośliny jest bardzo niekorzystny dla wszelkiego rodzaju robaków, dlatego działa on na nie w odstraszający sposób. Ziołem można nacierać ciało, co sprawi, że komary, kleszcze oraz inne owady nie będą chciały nas atakować. Zapach kamfory, który odczuwalny jest z wrotyczu w skuteczny sposób je odstraszy.

Wrotycz na świerzb i wszy
Wrotycz pospolity działa również przeciwpasożytniczo, głównie z uwagi na obecność w swoim składzie toksycznych składników. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie tej rośliny na skórę. Jednak w aptekach można znaleźć różne preparaty stworzone na bazie wrotyczu, które można również stosować wewnętrznie. Na pewno będzie to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku posiadania problemów z wszelkiego rodzaju pasożytami oraz innymi insektami. W zakażeniu pasożytami z powodzeniem można również stosować napar z zioła wrotyczu, którego działanie jest bardzo skuteczne oraz efektywne. Warto z niego skorzystać, ponieważ w doskonały sposób umożliwi nam pozbycie się pasożytów.