Cholinex — co warto o nim wiedzieć

Cholinex na gardło — co warto o nim wiedzieć

Jesień to okres wielu przeziębień i infekcji górnych dróg oddechowych. Kiedy zachorujemy, szukamy skutecznego lekarstwa, które pomoże nam wyzdrowieć i załagodzi nieprzyjemne objawy. Jednym z nich jest Choliex. Zobacz, co warto o nim wiedzieć.

Cholinex — skład i działanie leku

Substancją czynną preparatu Cholinex jest salicylan choliny, który zalicza się do grupy tak zwanych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, w skrócie NLPZ. Jedna jego pastylka zawiera 150 mg tej substancji czynnej. Substancja ta wykazuje następujące działania:

  • przeciwgorączkowe,
  • przeciwzapalne,
  • przeciwbólowe.

Cholinex — różne produkty dopasowane do Twoich potrzeb

Cholinex na gardło posiada całą gamę produktów, które są dopasowane bezpośrednio do konkretnych potrzeb. I możemy wymienić wśród nich między innymi takie jak:

  • cholinex dla dzieci i cholinex junior oraz cholinex lizaki — które zostały przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych,
  • cholinex na gardło oraz cholinex na kaszel — skierowane na łagodzenie konkretnych objawów choroby.

Tabletki na gardło cholinex są obecnie jednym z najbardziej popularnych leków dostępnych na nowafarmacja.pl, chętnie stosowanym przez Polaków. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, w jakich sytuacjach można z niego korzystać.

cholinex na gardło

Cholinex — wskazania zastosowań

Cholinex jest preparatem o charakterze leczniczym w formie tabletek do ssania. Jego stosowanie jest wskazane głównie w następujących przypadkach:

  • bólu oraz obrzęku gardła, który często towarzyszy stanom zapalnym,
  • stanu zapalnego jamy ustnej, błony śluzowej oraz gardła,
  • stanu zapalnego tkanek przyzębia oraz dziąseł.

Cholinex często jest stosowany jako preparat wspomagający podczas kuracji antybiotykowej zakażeń jamy ustnej, błony śluzowej oraz gardła. Cholinex także może wpłynąć na skrócenie czasu kuracji pacjenta w przypadku sytuacji zakażenia niektórymi drobnoustrojami. Cholinex cieszy się opinią leku nie tylko powszechnie dostępnego, ale także bezpiecznego. Warto jednak przed jego zastosowaniem skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.